Oficjalny serwis Logo: Gmina Łagów Gmina Łagów

Aktualności

Ilustracja do informacji: Dni Łagowa
W Łagowie koncerty muzyki kameralnej w piątek 13 lipca o 18.00 w amfiteatrze przygoda z Operetką. W sobotę o 18.00 w sali ośrodka leśnik a o 20.00 w amfiteatrze. W niedzielę wyścig rowerów MTB. A od poniedziałku do środy o 18.00 w amfiteatrze koncerty w ramach festiwalu folkloru. W piątek 20 lipca o 20.00 koncert zespołu wędrowne Gitary i cover Czesława Niemena.
 

 
Ilustracja do informacji: Komunikat o zmianie nazwy ulicy w miejscowości Łagów
Wójt Gminy Łagów zawiadamia właścicieli nieruchomości i mieszkańców, że od 5 lipca 2018r. uległa zmianie dotychczasowa nazwa  ulicy 1-go Lutego w Łagowie na ulicę o nazwie Spacerowa na podstawie  Zarządzenia Zastępczego Wojewody Lubuskiego Nr  NK-I.4131.245.2017.AHOR z dnia 20 czerwca 2018r. Numeracja  budynków pozostaje niezmieniona.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Koncerty u Joannitów.
14 lipca 2018r. godz.18.00 ,Sala Konferencyjna- Ośrodek „Leśnik”
Amelia Maszońska – skrzypce, Marianna Sikorska – wiolonczela
16 lipca 2018r. godz.20.00 ,Zamek Joannitów- Dziedziniec
“Duo Komorebi” ,soliści z Konserwatorium Królewskiego w Bruksel
Lindsay  Gijbels- flet, Cedric Honings- gitara klasycznai
Na koncerty jest wstęp wolny. Serdecznie Zapraszamy
 
Ilustracja do informacji: Filmowe Lato w zasięgu Orange
W niedzielę 8 lipca 2018 roku w Łagowskim amfiteatrze pojawi się Filmowe Lato w zasięgu Orange.
O godz. 22.00 zostanie wyświetlony film pt. „NICIE GUYS”- Równi Goście
Więcej informacji o filmie na stronie: https://filmowelatozorange.pl

 
Ilustracja do informacji: 01.07.2018r Łagowski Marsz
W niedzielę 01.07.2018r odbył się Łagowski Marsz w którym uczestniczyło około 50 osób w różnym przedziale wiekowym i z różnych miejscowości z kraju.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: 01.07.2018 Łagowski Marsz

Ilustracja do informacji: Lubuskie Lata Filmowe w Łagowie 2018
W sobotę poznaliśmy Laureatów 47. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie, najstarszego festiwalu filmowego w Polsce, który trwał w dniach 24.06-01.07.2018r.
W trakcie festiwalu zostało wyświetlonych ponad 200 filmów w trzech salach i łagowskim amfiteatrze.
„Zimna wojna” zwyciężyła na 47. Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie.
 Laureaci uroczystej gali w łagowskim amfiteatrze to:
Złote Grono w konkursie filmów fabularnych jury w składzie Magdalena Schejbal, Stanisław Janicki, Michał Rosa, Radosław Piwowarski i Piotr Śmiałowski przyznało najnowszemu filmowi Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonemu niedawno na festiwalu w Cannes Złotą Palmą za reżyserię.
Srebrne Grono wręczono z kolei ostatniemu filmowi Andrzeja Jakimowskiego „Pewnego razu w listopadzie”. Odbierając nagrodę reżyser filmu przypomniał, że to nie pierwsza tego typu nagroda, jaką odbiera na festiwalu w Łagowie: (...)
Brązowe Grono konkursu głównego tegorocznego Lubuskiego Lata Filmowego otrzymali w ex equo Anna Jadowska za film „Dzikie Róże” i Juraj Lehotski za słowacko – czeski film „Nina”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: LLF 2018

Ilustracja do informacji: Miasteczko Kobiet w Łagowie
W Niedzielę 24 czerwca w łagowskim parku odbył się Kongres Kobiet organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego pod Patronatem Marszałek Elżbiety Anny Polak.
W miasteczku kobiet  przy otwartym mikrofonie usłyszeć mogliśmy panie: Elżbieta Anna Polak – marszałek województwa lubuskiego, Joanna Brodzik – aktorka, prezes Fundacji Opiekun Serca, Małgorzata Szylak - operatorka kamery w filmie: „Dzikie róże”, Monika Sobańska - producentka filmu: „Siostry”, Katarzyna Tomiak – Lubuszanka, mieszkanka gminy Łagów, pierwsza kobieta pilot myśliwca oraz Irena Łużyńska- Fundacja Łagowski Dom Artysty, które opowiadały o swojej pracy ciekawych przeżyciach i problemach dnia codziennego w danym zawodzie.
Podczas Kongresu Pani Elżbieta Anna Polak oraz Wójt Gminy Czesław Kalbarczyk  podpisali umowę na dofinansowanie przez Urząd Marszałkowski 47. Lubuskiego Lata Filmowego w kwocie 150000zł.
Poza tym prezentowały się także Stowarzyszenia z Gminy Łagów w których czynnie biorą udział kobiety: Fundacja Łagowski Dom Artysty, Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej, Pomoc Medyczna Auxilium Medici oraz Ochotnicza Straż Pożarna Jemiołów.
Odbyły się także warsztaty Wizerunek kobiet w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twwiter, Youtube) oraz Jak wykorzystać środki unijne na własny biznes.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Miasteczko Kobiet w Łagowie

Ilustracja do informacji: Festiwal Bel canto
W dniach 29.06-01.07.2018r obył się III Festiwal „Bel canto” w Łagowie, gdzie mogliśmy wysłuchać dwóch koncertów symfonicznych Filharmonii Zielonogórskiej  oraz koncertu kameralnego. W piątkowy wieczór Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej wraz z dyrygentem Panem Czesławem Grabowskim zagrali koncert  pt. ”Śpiewamy Polskie Pieśni Narodowe”, pod Honorowym Patronatem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej- Elżbiety Rafalskiej. W sobotę przed galą wręczenia nagród 47. Lubuskiego Lata Filmowego odbył się koncert kameralny z solistami: Marta Lasota (sopran), Paweł Ślusarz (bas) przy akompaniamencie: Ryszarda Zimnickiego (fortepian), natomiast na zakończenie festiwalu w niedzielę koncert pod tytułem „Opera i Operetka” wykonali: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej z dyrygentem Panem Czesławem Grabowskim oraz solistami: Marta Lasota (sopran), Paweł Ślusarz (bas).

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Bel Canto 2018

  • Baner: Baner 1
  • Baner: Baner 2
  • Baner: Baner 3
  • Baner: Baner 4
  • Baner: Zachodnia Zzba PH
  • Baner: LGD Brama Lubuska
  • Baner: Baner 6 - Mikroporady

Kontakt z Urzędem

Urząd Gminy Łagów
ul. Spacerowa 7
66-220 Łagów
 
NIP: 927-18-52-234
REGON: 000536752
pn: 8:00 - 16:00
wt-pt: 7:30 - 15:00
sb-nd: nieczynne
 
Wójt Gminy Łagów przyjmuje w sprawach skarg i wniosków w każdy poneidziałek od godz. 12:00 do 16:00
68 341 21 86
e-mail
ePUAP  /lagow/skrytka
Wszelkie prawa do treści umieszczonych w serwisie należą do Gminy Łagów
Budowa strony internetowej Urzędu Gminy w Łagowie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.