Oficjalny serwis Logo: Gmina Łagów Gmina Łagów

Aktualności

Ilustracja do informacji: Spotkanie opłatkowe członków Koła PZW Łagów
Zarząd Koła Gminnego PZW w Łagowie
 
zaprasza członków Koła na spotkanie opłatkowe
   
dnia 16 grudnia 2017r /sobota/ o godz. 17.00
do Restauracji „Pod Lipami”
Obowiązuje zgłoszenie uczestnictwa. Wpłaty /10 złotowe/ przyjmuje Skarbnik
      Za Zarząd       
                                                                                                              Prezes Jan Szuryga

Załączniki

Ilustracja do informacji: Środowiskowe wsparcie dla Samorządowej Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Toporowie.
             W godzinach przedpołudniowych 2 grudnia br. na terenie szkoły w Toporowie zrobił się „znaczny ruch” . Pojawili się strażacy z miejscowej OSP z samym Druhem Prezesem Zarządu Gminnego   OSP RP Krzysztofem Wysockim( i też radnym w naszej gminie Łagów) . Oczywiście wszyscy strażacy byli w strojach polowych, łącznie z druhem Prezesem. Wspierani byli przez Pana Wójta Czesława Kalbarczyka i  miejscowych radnych gminnych w osobach – Alfred Graczyk i Leszek Malinowski. Celem tego przedsięwzięcia była wycinka dwóch świerków zagrażających bezpieczeństwu dzieci , pracowników szkoły i rodziców . Pan Wójt wykazał się umiejętnościami technicznymi i zdemontował zasilanie „szkolnego internetu” na czas wycinki drzew, a później ponownie zamontował. Pozyskane drewno przekazano do miejscowego tartaku celem przetarcia na deski i sztachety do przyszłego ogrodzenia na  nowy  plac zabaw na terenie szkoły, który będzie dostępny dla wszystkich dzieci z sołectwa oraz przyjezdnych .
             Pani dyrektor Małgorzata Kubiak złożyła podziękowanie za pomoc i wsparcie Panu  Wójtowi Gminy i Radnym oraz Strażakom – ochotnikom z Toporowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Wycinka drzew Szkoła Toporów

Ilustracja do informacji: Barbórka
     Z okazji górniczego święta, Barbórki składam całemu Zarządowi,  Górnikom, Pracownikom oraz ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wytrwałości w tej ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
 
     Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was ochronnymi ramionami zapewniając poczucie
                                                             bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
 
                                                            Wszystkim Górnikom Szczęść Boże!
 
                 Wójt Gminy Łagów
                 Czesław Kalbarczyk
 
 
                                                                                Łagów, 04.12.2017r.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Konkurs "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady"
Informacja na temat ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla szkół podstawowych
Rusza IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”. W tym roku akcja informacyjna koncentruje się wokół oszczędności surowców wtórnych, zwłaszcza metali obecnych w odpadach opakowaniowych, komunalnych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W IV edycji konkursu, ogólnodostępna jest nowa gra edukacyjna pt: „Liga Elektrorecyklingu” . To aplikacja która ma nas uczyć selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu surowców wtórnych zawartych w elektroodpadach. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Marsz Pieszy - Jezioro Czarne 12.10.2017r.
Witam serdecznie.Bardzo udany marsz niedzielny nad j.Czarne gdzie uczestnicy tego marszu częstowali się gorącą kawą i herbatką oraz ciasteczkiem.Drogę powrotną przemierzyli przez Łagówek oraz brzegiem j.Trześniowskiego wracając do Łagowa , tradycyjnie w restauracji "Pod Lipami" czkał na nich gorący posiłek.Przy wymianie wrażeń z marszu i miłej gadce zakończono tą wycieczkę.
Ilustracja do informacji: Środku finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
Środku finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, o jakie będą mogli ubiegać się mieszkańcy STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA w pierwszym półroczu 2018 r. przedstawiają się następująco: Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie handlu i usług konsumenckich – 1 x 100 000 zł. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie handlu i usług konsumenckich, mający na celu utrzymanie przynajmniej jednego miejsca pracy – 4 x 25 000 zł. Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie pozyskiwania i/lub przetwarzania lokalnych surowców i/lub produktów – 2 x 100 000 zł. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie pozyskiwania i/lub przetwarzania lokalnych surowców i/lub produktów, mający na celu utrzymanie przynajmniej jednego miejsca pracy – 2 x 25 000 zł. Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie turystyki – 1 x 100 000 zł. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie turystyki, związany z utworzeniem przynajmniej jednego miejsca pracy – 2 x 300 000 zł. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie turystyki, mający na celu utrzymanie przynajmniej jednego miejsca pracy – 4 x 25 000 zł. Kontakt do STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA, ul. Wałowa 1, 66-200 Świebodzin, nr tel. 68 475 46 23, 535 153 646.
Ilustracja do informacji: Zdrowe Płuca Lubuszan bezpłatne badania i konsultacje.
Katarzyna Lebiotkowska - Prezes Szpitala Specjalistycznego w Torzymiu zaprasza mieszkańców Łagowa i okolicznych miejscowości na darmowe badania płuc w ramach Programu Zdrowe Płuca Lubuszan. Osoby zainteresowane będą przyjmowane bez skierowania. Program kierowany jest do mieszkańców w wieku 55-80 lat. Pakiet badań obejmuje dwie bezpłatne konsultacje lekarskie pulmonologiczne i bezpłatną tomografię komputerową klatki piersiowej wraz z opisem. Chętni mogą się zgłaszać w rejestracji na Izbie Przyjęć Szpitala w Torzymiu- budynek przy głównej drodze pod nazwą Lubuskie Centrum Pulmonologii- od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00. Liczba badań jest ograniczona. Realizacja Programu kończy się 15 grudnia 2017 roku.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Piękna jesienna wycieczka do rezerwatu "Pawski Ług".
Piękna jesienna wycieczka do rezerwatu "Pawski Ług". Zdjęcia mówią mówią same za siebie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Marsz Pieszy - Pawski Ług 15.10.2017

Ilustracja do informacji: PROJEKT MŁODZIEŻOWA AKADEMIA KOMUNIKACJI – MAK
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA, jako jedna z jedenastu partnerskich Lokalnych Grup Działania, uczestniczyła w realizacji projektu współpracy międzynarodowej o nazwie „Młodzieżowa Akademia Komunikacji”. W ramach projektu 129 osób w wieku gimnazjalnym z terenu województw lubuskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego oraz z Czech uczestniczyło w terminie 13-29.08.2017 r. w warsztatach dziennikarskich odbywających się na terenie województwa zachodniopomorskiego, powiatu opawskiego w Czechach, a następnie na terenie województwa lubuskiego. Uczestnicy warsztatów zostali wyłonieni na drodze konkursu „Mam talent dziennikarski”, w którym musieli przygotować pracę filmową, radiową lub multimedialną o tematyce związanej z regionem, w jakim zamieszkują. STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA reprezentowała 15-osobowa grupa młodzieży. Podczas warsztatów młodzi dziennikarze odkrywali tajniki realizacji materiałów radiowych i telewizyjnych, a także fotograficznych, a ich kreatywność i zaangażowanie doprowadziły do przeprowadzenia dwóch debat w całości przygotowanych, zrealizowanych i rejestrowanych przez młodzież. Poważna tematyka, jaką podjęto podczas debat, dotyczyła reformy oświaty w kontekście likwidacji gimnazjów, a także wykluczenia mieszkańców terenów wiejskich. Poza ciężką pracą i uczestniczeniem w warsztatach dziennikarskich, młodzież miała okazję zwiedzać rejony, w których przebywali podczas akademii. W wyniku projektu zrodziły się przyjaźnie i MAK zaowocował wzmocnieniem komunikacji pomiędzy LGD a mieszkańcami.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: LGD - Projekt MAK

Załączniki

  • Baner: Baner 1
  • Baner: Baner 2
  • Baner: Baner 3
  • Baner: Baner 4
  • Baner: Zachodnia Zzba PH
  • Baner: LGD Brama Lubuska
  • Baner: Baner 6 - Mikroporady

Kontakt z Urzędem

Urząd Gminy Łagów
ul. Spacerowa 7
66-220 Łagów
 
NIP: 927-18-52-234
REGON: 000536752
pn: 8:00 - 16:00
wt-pt: 7:30 - 15:00
sb-nd: nieczynne
 
Wójt Gminy Łagów przyjmuje w sprawach skarg i wniosków w każdy poneidziałek od godz. 12:00 do 16:00
68 341 21 86
e-mail
ePUAP  /lagow/skrytka
Wszelkie prawa do treści umieszczonych w serwisie należą do Gminy Łagów
Budowa strony internetowej Urzędu Gminy w Łagowie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.