Oficjalny serwis Logo: Gmina Łagów Gmina Łagów

Aktualności

Ilustracja do informacji: Odsłonięcie tablicy w Toporowie.
W sobotę 6 października, przy kościele w Toporowie została odsłonięta tablica upamiętniająca rodzinę Lutze. Byli oni w czasach przedwojennych mieszkańcami Toporowa i właścicielami pałacu w którym obecnie mieści się Dom Pomocy Społecznej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Tablica Toporów

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do udziału w Kongresie Gospodarczym – Lubuskie 2018,
Zapraszamy do udziału w Kongresie Gospodarczym – Lubuskie 2018, który odbędzie się w dniach 11-13 października 2018 roku w Zielonej Górze i w Lubuskich Parkach Naukowo-Technologicznych.
 
Inauguracja Kongresu będzie miała miejsce 11 października 2018 r. o godz. 11:00 w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda i swoją tematyką obejmie najistotniejsze kwestie związane z rozwojem nowoczesnych technologii, siłą przedsiębiorczości, funkcjonowaniem start-upów, zdrowiem i medycyną oraz przemysłem kosmicznym.

W panelach dyskusyjnych udział wezmą przedstawiciele samorządu, nauki i biznesu, którzy poruszą ważkie i ważne tematy dotyczące gospodarki i jakości życia nie tylko w naszym regionie.

 
Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie: www.kongres.lubuskie.pl

 
Serdecznie zapraszamy do udziału.

 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
 
Ilustracja do informacji: VIII Otwarte, Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Osób Niepełnosprawnych w Szachach
W dniach 1-6 października 2018r. w Łagowie po raz kolejny odbywają się VIII Otwarte, Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Osób Niepełnosprawnych w Szachach. Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się 48 zawodników, którzy rozegrają ponad 330 meczy.
We wtorek na oficjalnym otwarciu mistrzostw mogliśmy wysłuchać koncertu Felicjana Andrzejczaka.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Szachy

Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”
W związku z wdrażaniem Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” na terenie Województwa Lubuskiego realizowany jest cykl spotkań z mieszkańcami, na których pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przybliżą założenia Programu oraz procedurę składania wniosków.
Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania dofinansowania na realizację przedsięwzięcia mającego na celu ograniczenie lub uniknięcie niskiej emisji związanej z podnoszeniem efektywności energetycznej oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w budynkach jednorodzinnych, w szczególności: wymiana źródeł ciepła, ocieplenie domu czy wymiana i montaż stolarki zewnętrznej.
Wszystkich mieszkańców zainteresowanych zadaniem
zapraszamy na spotkanie
12.10.2018r. o godz. 18.00  
w świetlicy przy Urzędzie Gminy w Łagowie (tj. ul. Spacerowa 12).
   
Szczegółowe informacje:
1. na stronie: https://www.wfosigw.zgora.pl/
2. na stronie: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/
 

Załączniki

Ilustracja do informacji: Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie
Zaprasza na spotkanie dnia 10.10.2018 godz.16.00
Do dyskusji wytypowano książkę
Zofii Mąkosy pt. „Cierpkie grona”

Załączniki

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie meteorologiczna

Załączniki

Ilustracja do informacji: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Toporów
Dnia 19 września została oficjalnie otwarta kolejna inwestycja w naszej gminie. W miejscowości Toporów został przebudowany plac przy kościele i zjazd do szkoły.
Projekt pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Toporów–Etap I, Przebudowa zjazdu do szkoły w Toporowie” kosztował  ponad 360 tyś zł i był zrealizowany w całości ze środków Gminy Łagów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Droga Toporów

Ilustracja do informacji: Skwer im. Mariusza Winnika
W piątek 21 września 2018r. w miejscowości Sieniawa został oddany do użytku skwer im. Leśniczego Mariusza Winnika. Zgodnie z porozumieniem zawartym 19 lutego 2018 roku w Urzędzie Gminy Łagów do powstania skweru przyczynili się: Nadleśnictwo Świebodzin które udostępniło teren, wykonało tablicę upamiętniającą Leśnika Mariusza Winnika, postawiło ogrodzenie i przekazało drzewka do mini Arboretum, oraz zakupiło 3 tablice edukacyjne.Kopalnia Sieniawa pomagała w pracach ziemnych związanych z oczyszczaniem i równaniem terenu oraz zakupiła 3 tablice edukacyjne, Sołectwo na czele z Panią Sołtys i mieszkańcami postawili wiatę i mostek oraz czynnie uczestniczyli w pracach oczyszczania i przygotowywania ternu. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak wspaniałego miejsca.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Skwer im. Mariusza Winnika

Ilustracja do informacji: Informacja

Załączniki

  • Baner: Baner 1
  • Baner: Baner 2
  • Baner: Baner 3
  • Baner: Baner 4
  • Baner: Zachodnia Zzba PH
  • Baner: LGD Brama Lubuska
  • Baner: Baner 6 - Mikroporady

Kontakt z Urzędem

Urząd Gminy Łagów
ul. Spacerowa 7
66-220 Łagów
 
NIP: 927-18-52-234
REGON: 000536752
pn: 8:00 - 16:00
wt-pt: 7:30 - 15:00
sb-nd: nieczynne
 
Wójt Gminy Łagów przyjmuje w sprawach skarg i wniosków w każdy poneidziałek od godz. 12:00 do 16:00
68 341 21 86
e-mail
ePUAP  /lagow/skrytka
Wszelkie prawa do treści umieszczonych w serwisie należą do Gminy Łagów
Budowa strony internetowej Urzędu Gminy w Łagowie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.