Oficjalny serwis Logo: Gmina Łagów Gmina Łagów

Aktualności

Ilustracja do informacji: Nowy rok, nowe możliwości - spotkanie dla przedsiębiorców
Początek roku to nowe możliwości dla lubuskich firm. Dlatego Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej zaprasza przedsiębiorców na spotkanie, podczas którego zaprezentowana zostanie bieżąca działalność Organizacji oraz aktualne możliwości sfinansowania rozwoju firmy, dofinansowania promocji gospodarczej, czy dotacji na podnoszenie kwalifikacji pracowników itp., oferowanych przez OPZL oraz jej Partnerów: Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.
 
Spotkania odbędzie się  już 24. stycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Świebodzinie (Starostwo Powiatowe, ul. Kolejowa 2, Budynek A, sala sesyjna I piętro, pok. nr. 5.).
(Szczegółowe informacje w załączniku)
 

Załączniki

Ilustracja do informacji: Marsz sylwestrowy z pochodniami w Łagowie z organizowany przez Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej w którym uczestniczyło ponad 150 osób. Sylwester 2017rok.
Marsz sylwestrowy z pochodniami w Łagowie z organizowany przez Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej w którym uczestniczyło ponad 150 osób. Sylwester 2017rok.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Sylwester 2017 ŁTTRiP

Ilustracja do informacji: Marsz pieszy pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy "
Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej oraz komitet organizacyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łagowie zaprasza na marsz pieszy pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy " z Okazji 26.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Łagowa w niedzielę 14.01.2018. Start godz. 14.00 z amfiteatru łagowskiego.Po marszu gorący posiłek i ciąg dalszy atrakcji na zamku Łagowskim.
Ilustracja do informacji: Sylwester 2017
Wójt Gminy Łagów Czesław Kalbarczyk wraz z małżonką oraz Czesław Piniuta radny gminy i soltys Łagowa o północy złożyli życzenia noworoczne licznie przybyłym mieszkańcom i turystom. Zabawa trwała do białego świtu przy muzyce na żywo wykonanej przez zespó 4 Grupa Biednych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Sylwester 2017

Ilustracja do informacji: Sieniawskie spotkanie wigilijne – 19 grudzień 2017 r.
Z inicjatywy Pani sołtys Sołectwa Sieniawa Marii Tyliszczak odbyło się wigilijne spotkanie środowiskowe. Kończyło ono pewien proces inwestycyjny  we wspólnych pomieszczeniach świetlicy wiejskiej. Rada Sołecka z Panią sołtys i zaangażowane osoby podziękowały sobie nawzajem za wspólne wykonanie znacznego zakresu remontu, min. posadzki czy też zaplecza kuchennego . Podziękowano też za pomoc wójtowi gminy p. Czesławowi Kalbarczykowi i przewodniczącemu rady gminy p. Stanisławowi Drobowi. Na uroczystość został zaproszony ks. Grzegorz Janusz Proboszcz miejscowej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wraz z przedstawicielem miejscowego Caritas p. Markiem Kuncikiem . Byli także miejscowi radni – Aleksandra Krasucka i Marek Lewandowski oraz przewodnicząca Koła Gospodyń p. Ula Markiewicz. Pracowników samorządowych reprezentowała „opiekunka sołectw” p. Danuta Banak i sekretarz gminy Arkadiusz Piotrowski. Pani Danuta Majewska na spotkaniu reprezentowała p. dyrektor Szkoły Podstawowej Iwonę Muchę. Złożono sobie wzajemnie życzenia świąteczne i noworoczne oraz wspólnie podziękowano za współpracę. Ciekawymi myślami o wspólnocie, niepodległości Naszej Ojczyzny i zawsze bliskiej sercu „Sieniawce” oraz „Moich Gwiazdeczkach” podzielił się  ze wszystkimi ks. Proboszcz. Spotkanie zakończono wspólnym chóralnym kolędowaniem przy akompaniamencie  instrumentalnym Pana Stanisława Droba.
Ilustracja do informacji: Strażacy z Toporowa remontują własną remizę.
Mieszkańcy Toporowa od pewnego czasu obserwują intensywne prace wokół miejscowej świetlicy OSP. Zdaniem Pana Krzysztofa Wysockiego, działacza samorządowego, a przede wszystkim Prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP w Gminie Łagów, jest to efekt zaangażowania miejscowego środowiska – braci strażackiej. Po szczegóły w tej sprawie Pan Prezes odsyła do kwatermistrza Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie. Kwatermistrzem jest aspirant sztabowy Piotr Sutkowski – kierownik sekcji kwatermistrzowsko-technicznej w miejscowej Komendzie Powiatowej. Zdaniem Pana Piotra jest to wyróżnienie dla jednostki OSP w Toporowie za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych za miniony rok w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na wniosek Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie brygadiera Janusza Drozda i przy akceptacji Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego młodszego brygadiera Patryka Maruszaka Komendant Główny PSP generał brygadier Leszek Suski zawarł z Zarządem OSP RP w Toporowie umowę na przeprowadzenie remontu strażnicy. Wg informacji uzyskanej w Komendzie Powiatowej w Świebodzinie przyznana kwota 20 000 zł dla Toporowa ma charakter dotacji ze środków bieżących, budżetowych, Państwowej Straży Pożarnej. W całym powiecie świebodzińskim podobną formę wsparcia finansowego otrzymała jedynie OSP w Lubrzy.
Ilustracja do informacji: SYLWESTER "Pod Gwiazdami" Łagów 31.12.2017
Ja co roku Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej oraz Gmina Łagów zapraszają na Sylwester Pod Gwiazdami. 
31.12.2017r. na Placu przy restauracji "Pod Lipami" startujemy o godz. 21.30
w programie: Marsz z Pochodniami, Muzyka na żywo "4 Grupa Biednych", Ognisko oraz Niespodzianka.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Toporowie.
Pani Sołtys Sołectwa Toporów , Pani Alina Jabłońska, na dzień 8 grudnia zaplanowała uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej. Był to efekt wieloletniego starania się miejscowego samorządu o niezależne lokum. Poprzednio „kątem” funkcjonowano przy miejscowej OSP , gdzie była wspólna świetlica sołecka i strażacka. Na jesieni pojawiła się możliwość zagospodarowania części budynku szkolnego . Taką inicjatywę podjął Pan Wójt Czesław Kalbarczyk i przekazał do bezpłatnego użytkowania na czas nieokreślony lokal o powierzchni 58 m2 na potrzeby statutowe Sołectwa Toporów. Wówczas sprawy w „swoje ręce” przejęła operatywna Pani Sołtys.  Ze środków swojego funduszu sołeckiego roku 2017 i planowanych środków 2018 dokonała pełnej adaptacji pomieszczeń na swoje potrzeby . Łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł brutto 9 000 zł. W tym pomieszczeniu wyodrębniono łazienkę z wc i wanną, holl, aneks kuchenny z dużą salą oraz pomieszczenie na pięć stanowisk komputerowych. Zakup tego ostatniego sprzętu nastąpi w drodze wspólnego działania Pana Wójta z Panią Sołtys. Wykonano szereg prac adaptacyjnych , szpachlowania i malowanie oraz zamontowano sprzęt kuchenny a dodatkowe wyposażenie przeniesiono z poprzedniego lokalu w OSP, która w międzyczasie pozyskała 20 000 zł na modernizację strażnicy z salą i rozpoczęto stosowny remont.
                Otwarcia świątecznie udekorowanej świetlicy dokonał Pan Wójt w towarzystwie  Proboszcza miejscowej Parafii ks. Kan. Janusza Jóźwiakowskiego i Pani Sołtys wsi Toporów oraz Pani Dyrektor Szkoły Małgorzaty Kubiak. Świadkami tego wydarzenia byli pp. Radny Rady Gminy w Łagowie Leszek Malinowski, Członek rady sołeckiej Ryszard Staszkiewicz z małżonką, mąż Pani Sołtys Aleksander oraz pracownicy Urzędu Gminy w osobach inspektor  Danuta Banak i sekretarz gminy Arkadiusz Piotrowski . Wszyscy goście przekazali na ręce Pani Sołtys dobre słowo i drobne upominki, które miały funkcjonalnie udoskonalić sołecką świetlicę.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Świetlica Toporów

  • Baner: Baner 1
  • Baner: Baner 2
  • Baner: Baner 3
  • Baner: Baner 4
  • Baner: Zachodnia Zzba PH
  • Baner: LGD Brama Lubuska
  • Baner: Baner 6 - Mikroporady

Kontakt z Urzędem

Urząd Gminy Łagów
ul. 1 Lutego 7
66-220 Łagów
 
NIP: 927-18-52-234
REGON: 000536752
pn: 8:00 - 16:00
wt-pt: 7:30 - 15:00
sb-nd: nieczynne
 
Wójt Gminy Łagów przyjmuje w sprawach skarg i wniosków w każdy poneidziałek od godz. 12:00 do 16:00
68 341 21 86
e-mail
ePUAP  /lagow/skrytka
Wszelkie prawa do treści umieszczonych w serwisie należą do Gminy Łagów
Budowa strony internetowej Urzędu Gminy w Łagowie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.