Oficjalny serwis Logo: Gmina Łagów Gmina Łagów

Aktualności

Ilustracja do informacji: Zarządzenie nr 96 Prezesa Rady Ministrów
Informujemy, iż zarządzeniem nr 96 Prezesa Rady Ministrów, Zarządzeniem Nr 96 z dnia 19 lipca 2016 roku w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych wprowadzony został pierwszy stopień alarmowy (stopień ALFA), który obowiązuje od dnia 20 lipca 2016r. do 1 sierpnia 2016r.
 
Ilustracja do informacji: Muzyka u Joanitów
Zapraszamy wszystkich turystów i mieszkańców na kolejny koncert z cyklu „Muzyka u Joannitów”, który odbędzie się 22 lipca 2016r. o godz. 20.00 na Dziedzińcu Zamkowym w Łagowie. Tym razem usłyszymy utwory Anny German w wykonaniu Natalii Ostrowskiej (śpiew) oraz Piotra Niewiedział (fortepian i słowo wiążące).
 
Ilustracja do informacji: 24-28 lipca 2016 Międzynarodowy Festiwal Folkloru
W dniach od 24-28 lipca 2016 roku w łagowskim amfiteatrze odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Folkloru. W tym roku zaprezentują się u nas zespoły z Polski, Słowacji, Bułgarii, Indii, Maroka, Ukrainy, Czarnogóry oraz Indonezji. Szczegółowy program do pobrania poniżej. Serdecznie zapraszamy.
 
Ilustracja do informacji: X Wyścig rowerowy MTB „O Srebrny Krzyż Joannitów”
W niedzielę 17 lipca 2016 roku odbył się X Wyścig rowerowy MTB „O Srebrny Krzyż Joannitów”. W zawodach razem z kategorią dzieci i młodzieży wystartowało około 400 zawodników. Trasa po ostatnich deszczach była trudna i miejscami niebezpieczna. Dlatego gratulujemy wszystkim uczestnikom którzy ukończyli wyścig i zapraszamy w przyszłym roku. Wyniki do pobrania ze strony PULSAR: http://pulsarsport.pl/?go=wyniki&id=2016
Ilustracja do informacji: Konkurs na stanowisko Sekretarza Gminy Łagów
Wójt Gminy Łagów ogłasza konkurs na stanowisko Sekretarza Gminy Łagów.
Wymagane dokumenty należy składać osobiście lub przesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego) w zamkniętych kopertach do Urzędu Gminy Łagów, ul. 1 Lutego 7, 66-220 Łagów, pokój Nr 1 (Sekretariat) z dopiskiem „Nabór na wolne stanowisko kierownicze, urzędnicze- Sekretarz Gminy Łagów” w terminie do dnia 26 lipca 2016r. do godz. 15:00.
 
Szczegółowe informacje na stronie BIP  http://bip.wrota.lubuskie.pl/uglagow/
Ilustracja do informacji: Koncert Orkiestry Smyczkowej „PONTICELLO” z Belgii
We wtorek 12 lipca 2016r. odbył się na Zamku Joannitów w Łagowie koncert Orkiestry Smyczkowej „PONTICELLO” z Belgii. Dziękujemy zespołowi za wspaniałe dźwięki i atmosferę, a turystom i mieszkańcom za liczne przybycie i oklaski. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Koncert Orkiestry Smyczkowej "PONTICELLO” z Belgii

Ilustracja do informacji: Muzyka u Joanitów
Zapraszamy 15.07.2016 (piątek) o godz. 20.00 na dziedziniec Zamku na kolejny koncert z cyklu Muzyka u Joanitów.
 
Ilustracja do informacji: 45 Lubuskie lato Filmowe
W dniach 26.06-03.07.2016 odbyło się w Łagowie 45. Lubuskie lato Filmowe. W tegorocznej edycji festiwalu zostało pokazanych 217 filmów z europy środkowej i wschodniej. W konkursie głównym Jury obejrzało 16 projekcji, filmów dokumentalnych 25 projekcji oraz 26 krótkich filmów fabularnych. Laureatem Diamentowego Grona Lubuskiego lata Filmowego 2016 został Pan Janusz Majewski. Cały werdykt Jury dostępny na stronie : http://www.llf.pl/llf/llf-2016/aktulanosci-2016/ Na uroczystym rozpoczęciu tegorocznego festiwalu wystąpił w łagowskim amfiteatrze Teatr Muzyczny „TERNO” wraz z zaproszonymi gośćmi, natomiast przed rozdaniem nagród mogliśmy wysłuchać koncertu Filharmonii Zielonogórskiej wraz z solistami.
Ilustracja do informacji: Festiwal „bel canto”
W niedzielę 3 lipca 2016r. Koncertem Kameralnym na Zamku Joannitów w Łagowie zakończył się Festiwal „bel canto” organizowany przez Dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej- Czesława Grabowskiego oraz Wójta Gminy Łagów- Czesława Kalbarczyka, który trwał od 1 lipca. Mogliśmy wysłuchać utworów m.in. Brunetki Blondynki-R.Stolz, Funiculi Funicula- L.Denza, Co się dzieje, oszaleję- E.Kalmana oraz wiele znakomitych kompozycji wykonywanych przez solistów: Piotra Koprowskiego, Bożenę Bujnicką, Oskara Jasińskiego, Hannę Samson- Majak przy akompaniamencie fortepianowym na którym zasiadł Ryszard Zimnicki. Oczywiście  w ramach festiwalu odbyły się dwa występy  Filharmonii Zielonogórskiej wraz z w/w solistami w łagowskim amfiteatrze, 1 i 2 lipca 2016r. Sobotni koncert był połączony z rozdaniem nagród 45. Lubuskiego lata Filmowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Festiwal bel canto

Ilustracja do informacji: VI Łagowski Marsz Pieszy "Nordic Walking"
Witam serdecznie. Bardzo udany VI Łagowski Marsz Pieszy "Nordic Walking", który odbył się 02.07.2016 w Łagowie. Udział brało ponad 50 uczestników, mimo że pod koniec marszu popadało to humory były doskonałe. Uczestnicy marszu otrzymali koszulki,posiłek regeneracyjny,oraz brali udział w losowaniu nagród. Na koniec do tańca przygrywał zespół "Tosiu & Maniek". Zdjęcia na pod stronie Łagowskiego Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej i Pieszej.
  • Baner: Baner 1
  • Baner: Baner 2
  • Baner: Baner 3
  • Baner: Baner 4
  • Baner: Zachodnia Zzba PH
  • Baner: LGD Brama Lubuska
  • Baner: Baner 6 - Mikroporady

Kontakt z Urzędem

Urząd Gminy Łagów
ul. Spacerowa 7
66-220 Łagów
 
NIP: 927-18-52-234
REGON: 000536752
pn: 8:00 - 16:00
wt-pt: 7:30 - 15:00
sb-nd: nieczynne
 
Wójt Gminy Łagów przyjmuje w sprawach skarg i wniosków w każdy poneidziałek od godz. 12:00 do 16:00
68 341 21 86
e-mail
ePUAP  /lagow/skrytka
Wszelkie prawa do treści umieszczonych w serwisie należą do Gminy Łagów
Budowa strony internetowej Urzędu Gminy w Łagowie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.