Oficjalny serwis Logo: Gmina Łagów Gmina Łagów

Aktualności

Ilustracja do informacji: Marsz pieszy pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy "
Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej oraz komitet organizacyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łagowie zaprasza na marsz pieszy pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy " z Okazji 26.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Łagowa w niedzielę 14.01.2018. Start godz. 14.00 z amfiteatru łagowskiego.Po marszu gorący posiłek i ciąg dalszy atrakcji na zamku Łagowskim.
Ilustracja do informacji: Sylwester 2017
Wójt Gminy Łagów Czesław Kalbarczyk wraz z małżonką oraz Czesław Piniuta radny gminy i soltys Łagowa o północy złożyli życzenia noworoczne licznie przybyłym mieszkańcom i turystom. Zabawa trwała do białego świtu przy muzyce na żywo wykonanej przez zespó 4 Grupa Biednych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Sylwester 2017

Ilustracja do informacji: Sieniawskie spotkanie wigilijne – 19 grudzień 2017 r.
Z inicjatywy Pani sołtys Sołectwa Sieniawa Marii Tyliszczak odbyło się wigilijne spotkanie środowiskowe. Kończyło ono pewien proces inwestycyjny  we wspólnych pomieszczeniach świetlicy wiejskiej. Rada Sołecka z Panią sołtys i zaangażowane osoby podziękowały sobie nawzajem za wspólne wykonanie znacznego zakresu remontu, min. posadzki czy też zaplecza kuchennego . Podziękowano też za pomoc wójtowi gminy p. Czesławowi Kalbarczykowi i przewodniczącemu rady gminy p. Stanisławowi Drobowi. Na uroczystość został zaproszony ks. Grzegorz Janusz Proboszcz miejscowej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wraz z przedstawicielem miejscowego Caritas p. Markiem Kuncikiem . Byli także miejscowi radni – Aleksandra Krasucka i Marek Lewandowski oraz przewodnicząca Koła Gospodyń p. Ula Markiewicz. Pracowników samorządowych reprezentowała „opiekunka sołectw” p. Danuta Banak i sekretarz gminy Arkadiusz Piotrowski. Pani Danuta Majewska na spotkaniu reprezentowała p. dyrektor Szkoły Podstawowej Iwonę Muchę. Złożono sobie wzajemnie życzenia świąteczne i noworoczne oraz wspólnie podziękowano za współpracę. Ciekawymi myślami o wspólnocie, niepodległości Naszej Ojczyzny i zawsze bliskiej sercu „Sieniawce” oraz „Moich Gwiazdeczkach” podzielił się  ze wszystkimi ks. Proboszcz. Spotkanie zakończono wspólnym chóralnym kolędowaniem przy akompaniamencie  instrumentalnym Pana Stanisława Droba.
Ilustracja do informacji: Strażacy z Toporowa remontują własną remizę.
Mieszkańcy Toporowa od pewnego czasu obserwują intensywne prace wokół miejscowej świetlicy OSP. Zdaniem Pana Krzysztofa Wysockiego, działacza samorządowego, a przede wszystkim Prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP w Gminie Łagów, jest to efekt zaangażowania miejscowego środowiska – braci strażackiej. Po szczegóły w tej sprawie Pan Prezes odsyła do kwatermistrza Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie. Kwatermistrzem jest aspirant sztabowy Piotr Sutkowski – kierownik sekcji kwatermistrzowsko-technicznej w miejscowej Komendzie Powiatowej. Zdaniem Pana Piotra jest to wyróżnienie dla jednostki OSP w Toporowie za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych za miniony rok w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na wniosek Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie brygadiera Janusza Drozda i przy akceptacji Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego młodszego brygadiera Patryka Maruszaka Komendant Główny PSP generał brygadier Leszek Suski zawarł z Zarządem OSP RP w Toporowie umowę na przeprowadzenie remontu strażnicy. Wg informacji uzyskanej w Komendzie Powiatowej w Świebodzinie przyznana kwota 20 000 zł dla Toporowa ma charakter dotacji ze środków bieżących, budżetowych, Państwowej Straży Pożarnej. W całym powiecie świebodzińskim podobną formę wsparcia finansowego otrzymała jedynie OSP w Lubrzy.
Ilustracja do informacji: SYLWESTER "Pod Gwiazdami" Łagów 31.12.2017
Ja co roku Łagowskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej i Pieszej oraz Gmina Łagów zapraszają na Sylwester Pod Gwiazdami. 
31.12.2017r. na Placu przy restauracji "Pod Lipami" startujemy o godz. 21.30
w programie: Marsz z Pochodniami, Muzyka na żywo "4 Grupa Biednych", Ognisko oraz Niespodzianka.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Toporowie.
Pani Sołtys Sołectwa Toporów , Pani Alina Jabłońska, na dzień 8 grudnia zaplanowała uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej. Był to efekt wieloletniego starania się miejscowego samorządu o niezależne lokum. Poprzednio „kątem” funkcjonowano przy miejscowej OSP , gdzie była wspólna świetlica sołecka i strażacka. Na jesieni pojawiła się możliwość zagospodarowania części budynku szkolnego . Taką inicjatywę podjął Pan Wójt Czesław Kalbarczyk i przekazał do bezpłatnego użytkowania na czas nieokreślony lokal o powierzchni 58 m2 na potrzeby statutowe Sołectwa Toporów. Wówczas sprawy w „swoje ręce” przejęła operatywna Pani Sołtys.  Ze środków swojego funduszu sołeckiego roku 2017 i planowanych środków 2018 dokonała pełnej adaptacji pomieszczeń na swoje potrzeby . Łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł brutto 9 000 zł. W tym pomieszczeniu wyodrębniono łazienkę z wc i wanną, holl, aneks kuchenny z dużą salą oraz pomieszczenie na pięć stanowisk komputerowych. Zakup tego ostatniego sprzętu nastąpi w drodze wspólnego działania Pana Wójta z Panią Sołtys. Wykonano szereg prac adaptacyjnych , szpachlowania i malowanie oraz zamontowano sprzęt kuchenny a dodatkowe wyposażenie przeniesiono z poprzedniego lokalu w OSP, która w międzyczasie pozyskała 20 000 zł na modernizację strażnicy z salą i rozpoczęto stosowny remont.
                Otwarcia świątecznie udekorowanej świetlicy dokonał Pan Wójt w towarzystwie  Proboszcza miejscowej Parafii ks. Kan. Janusza Jóźwiakowskiego i Pani Sołtys wsi Toporów oraz Pani Dyrektor Szkoły Małgorzaty Kubiak. Świadkami tego wydarzenia byli pp. Radny Rady Gminy w Łagowie Leszek Malinowski, Członek rady sołeckiej Ryszard Staszkiewicz z małżonką, mąż Pani Sołtys Aleksander oraz pracownicy Urzędu Gminy w osobach inspektor  Danuta Banak i sekretarz gminy Arkadiusz Piotrowski . Wszyscy goście przekazali na ręce Pani Sołtys dobre słowo i drobne upominki, które miały funkcjonalnie udoskonalić sołecką świetlicę.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Świetlica Toporów

Ilustracja do informacji: Święty Mikołaj we wsi Toporów.
6 grudnia br. , po południu, w miejscowej Szkole Podstawowej i Oddziale Przedszkolnym im. J. Korczaka sołectwo wsi Toporów zorganizowało spotkanie z Mikołajem dla dzieci szkolnych, przedszkolaków i najmłodszych dzieci zamieszkałych w tej miejscowości . Pan Mikołaj w Toporowie wręczył 92 paczki ufundowane przez Panią Sołtys z sołeckiego funduszu . Współorganizatorem uroczystości byli członkowie Rady Pedagogicznej z Panią Dyrektor Małgorzata Kubiak, którzy przygotowali gry i zabawy dla wszystkich dzieci. Specjalnymi gośćmi spotkania z Mikołajem byli pp. Wójt Czesław Kalbarczyk i Radny z Toporowa Alfred Graczyk.
                Wszystkie dzieci „pięknymi uśmiechami” i ogromną radością podziękowały wszystkim fundatorom i organizatorom.   
                                                                              Do zobaczenia w przyszłym roku 2018.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Mikołaj w Toporowie

Ilustracja do informacji: Spotkanie opłatkowe członków Koła PZW Łagów
Zarząd Koła Gminnego PZW w Łagowie
 
zaprasza członków Koła na spotkanie opłatkowe
   
dnia 16 grudnia 2017r /sobota/ o godz. 17.00
do Restauracji „Pod Lipami”
Obowiązuje zgłoszenie uczestnictwa. Wpłaty /10 złotowe/ przyjmuje Skarbnik
      Za Zarząd       
                                                                                                              Prezes Jan Szuryga

Załączniki

  • Baner: Baner 1
  • Baner: Baner 2
  • Baner: Baner 3
  • Baner: Baner 4
  • Baner: Zachodnia Zzba PH
  • Baner: LGD Brama Lubuska
  • Baner: Baner 6 - Mikroporady

Kontakt z Urzędem

Urząd Gminy Łagów
ul. 1 Lutego 7
66-220 Łagów
 
NIP: 927-18-52-234
REGON: 000536752
pn: 8:00 - 16:00
wt-pt: 7:30 - 15:00
sb-nd: nieczynne
 
Wójt Gminy Łagów przyjmuje w sprawach skarg i wniosków w każdy poneidziałek od godz. 12:00 do 16:00
68 341 21 86
e-mail
ePUAP  /lagow/skrytka
Wszelkie prawa do treści umieszczonych w serwisie należą do Gminy Łagów
Budowa strony internetowej Urzędu Gminy w Łagowie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.