Oficjalny serwis Logo: Gmina Łagów Gmina Łagów

Aktualności

Ilustracja do informacji: Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Toporowie.
Pani Sołtys Sołectwa Toporów , Pani Alina Jabłońska, na dzień 8 grudnia zaplanowała uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej. Był to efekt wieloletniego starania się miejscowego samorządu o niezależne lokum. Poprzednio „kątem” funkcjonowano przy miejscowej OSP , gdzie była wspólna świetlica sołecka i strażacka. Na jesieni pojawiła się możliwość zagospodarowania części budynku szkolnego . Taką inicjatywę podjął Pan Wójt Czesław Kalbarczyk i przekazał do bezpłatnego użytkowania na czas nieokreślony lokal o powierzchni 58 m2 na potrzeby statutowe Sołectwa Toporów. Wówczas sprawy w „swoje ręce” przejęła operatywna Pani Sołtys.  Ze środków swojego funduszu sołeckiego roku 2017 i planowanych środków 2018 dokonała pełnej adaptacji pomieszczeń na swoje potrzeby . Łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł brutto 9 000 zł. W tym pomieszczeniu wyodrębniono łazienkę z wc i wanną, holl, aneks kuchenny z dużą salą oraz pomieszczenie na pięć stanowisk komputerowych. Zakup tego ostatniego sprzętu nastąpi w drodze wspólnego działania Pana Wójta z Panią Sołtys. Wykonano szereg prac adaptacyjnych , szpachlowania i malowanie oraz zamontowano sprzęt kuchenny a dodatkowe wyposażenie przeniesiono z poprzedniego lokalu w OSP, która w międzyczasie pozyskała 20 000 zł na modernizację strażnicy z salą i rozpoczęto stosowny remont.
                Otwarcia świątecznie udekorowanej świetlicy dokonał Pan Wójt w towarzystwie  Proboszcza miejscowej Parafii ks. Kan. Janusza Jóźwiakowskiego i Pani Sołtys wsi Toporów oraz Pani Dyrektor Szkoły Małgorzaty Kubiak. Świadkami tego wydarzenia byli pp. Radny Rady Gminy w Łagowie Leszek Malinowski, Członek rady sołeckiej Ryszard Staszkiewicz z małżonką, mąż Pani Sołtys Aleksander oraz pracownicy Urzędu Gminy w osobach inspektor  Danuta Banak i sekretarz gminy Arkadiusz Piotrowski . Wszyscy goście przekazali na ręce Pani Sołtys dobre słowo i drobne upominki, które miały funkcjonalnie udoskonalić sołecką świetlicę.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Świetlica Toporów

Ilustracja do informacji: Święty Mikołaj we wsi Toporów.
6 grudnia br. , po południu, w miejscowej Szkole Podstawowej i Oddziale Przedszkolnym im. J. Korczaka sołectwo wsi Toporów zorganizowało spotkanie z Mikołajem dla dzieci szkolnych, przedszkolaków i najmłodszych dzieci zamieszkałych w tej miejscowości . Pan Mikołaj w Toporowie wręczył 92 paczki ufundowane przez Panią Sołtys z sołeckiego funduszu . Współorganizatorem uroczystości byli członkowie Rady Pedagogicznej z Panią Dyrektor Małgorzata Kubiak, którzy przygotowali gry i zabawy dla wszystkich dzieci. Specjalnymi gośćmi spotkania z Mikołajem byli pp. Wójt Czesław Kalbarczyk i Radny z Toporowa Alfred Graczyk.
                Wszystkie dzieci „pięknymi uśmiechami” i ogromną radością podziękowały wszystkim fundatorom i organizatorom.   
                                                                              Do zobaczenia w przyszłym roku 2018.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Mikołaj w Toporowie

Ilustracja do informacji: Spotkanie opłatkowe członków Koła PZW Łagów
Zarząd Koła Gminnego PZW w Łagowie
 
zaprasza członków Koła na spotkanie opłatkowe
   
dnia 16 grudnia 2017r /sobota/ o godz. 17.00
do Restauracji „Pod Lipami”
Obowiązuje zgłoszenie uczestnictwa. Wpłaty /10 złotowe/ przyjmuje Skarbnik
      Za Zarząd       
                                                                                                              Prezes Jan Szuryga

Załączniki

Ilustracja do informacji: Środowiskowe wsparcie dla Samorządowej Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Toporowie.
             W godzinach przedpołudniowych 2 grudnia br. na terenie szkoły w Toporowie zrobił się „znaczny ruch” . Pojawili się strażacy z miejscowej OSP z samym Druhem Prezesem Zarządu Gminnego   OSP RP Krzysztofem Wysockim( i też radnym w naszej gminie Łagów) . Oczywiście wszyscy strażacy byli w strojach polowych, łącznie z druhem Prezesem. Wspierani byli przez Pana Wójta Czesława Kalbarczyka i  miejscowych radnych gminnych w osobach – Alfred Graczyk i Leszek Malinowski. Celem tego przedsięwzięcia była wycinka dwóch świerków zagrażających bezpieczeństwu dzieci , pracowników szkoły i rodziców . Pan Wójt wykazał się umiejętnościami technicznymi i zdemontował zasilanie „szkolnego internetu” na czas wycinki drzew, a później ponownie zamontował. Pozyskane drewno przekazano do miejscowego tartaku celem przetarcia na deski i sztachety do przyszłego ogrodzenia na  nowy  plac zabaw na terenie szkoły, który będzie dostępny dla wszystkich dzieci z sołectwa oraz przyjezdnych .
             Pani dyrektor Małgorzata Kubiak złożyła podziękowanie za pomoc i wsparcie Panu  Wójtowi Gminy i Radnym oraz Strażakom – ochotnikom z Toporowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Wycinka drzew Szkoła Toporów

Ilustracja do informacji: Barbórka
     Z okazji górniczego święta, Barbórki składam całemu Zarządowi,  Górnikom, Pracownikom oraz ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wytrwałości w tej ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
 
     Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was ochronnymi ramionami zapewniając poczucie
                                                             bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
 
                                                            Wszystkim Górnikom Szczęść Boże!
 
                 Wójt Gminy Łagów
                 Czesław Kalbarczyk
 
 
                                                                                Łagów, 04.12.2017r.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Konkurs "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady"
Informacja na temat ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla szkół podstawowych
Rusza IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”. W tym roku akcja informacyjna koncentruje się wokół oszczędności surowców wtórnych, zwłaszcza metali obecnych w odpadach opakowaniowych, komunalnych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W IV edycji konkursu, ogólnodostępna jest nowa gra edukacyjna pt: „Liga Elektrorecyklingu” . To aplikacja która ma nas uczyć selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu surowców wtórnych zawartych w elektroodpadach. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa.

Załączniki

Ilustracja do informacji: STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA serdecznie zaprasza organizacje pozarządowe nieprowadzące działalności gospodarczej, posiadające siedzibę na obszarze Stowarzyszenia
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA serdecznie zaprasza organizacje pozarządowe nieprowadzące działalności gospodarczej, posiadające siedzibę na obszarze Stowarzyszenia, do wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym pozyskania dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację grantów w ramach przedsięwzięcia:
  • 1.2.1 Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej – budowa nowych obiektów,
  • 3.2.1. Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej – budowa nowych obiektów.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Marsz Pieszy - Jezioro Czarne 12.10.2017r.
Witam serdecznie.Bardzo udany marsz niedzielny nad j.Czarne gdzie uczestnicy tego marszu częstowali się gorącą kawą i herbatką oraz ciasteczkiem.Drogę powrotną przemierzyli przez Łagówek oraz brzegiem j.Trześniowskiego wracając do Łagowa , tradycyjnie w restauracji "Pod Lipami" czkał na nich gorący posiłek.Przy wymianie wrażeń z marszu i miłej gadce zakończono tą wycieczkę.
  • Baner: Baner 1
  • Baner: Baner 2
  • Baner: Baner 3
  • Baner: Baner 4
  • Baner: Zachodnia Zzba PH
  • Baner: LGD Brama Lubuska
  • Baner: Baner 6 - Mikroporady

Kontakt z Urzędem

Urząd Gminy Łagów
ul. 1 Lutego 7
66-220 Łagów
 
NIP: 927-18-52-234
REGON: 000536752
pn: 8:00 - 16:00
wt-pt: 7:30 - 15:00
sb-nd: nieczynne
 
Wójt Gminy Łagów przyjmuje w sprawach skarg i wniosków w każdy poneidziałek od godz. 12:00 do 16:00
68 341 21 86
e-mail
ePUAP  /lagow/skrytka
Wszelkie prawa do treści umieszczonych w serwisie należą do Gminy Łagów
Budowa strony internetowej Urzędu Gminy w Łagowie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.