Oficjalny serwis Logo: Gmina Łagów Gmina Łagów

Aktualności

Ilustracja do informacji: Środowiskowe wsparcie dla Samorządowej Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Toporowie.
             W godzinach przedpołudniowych 2 grudnia br. na terenie szkoły w Toporowie zrobił się „znaczny ruch” . Pojawili się strażacy z miejscowej OSP z samym Druhem Prezesem Zarządu Gminnego   OSP RP Krzysztofem Wysockim( i też radnym w naszej gminie Łagów) . Oczywiście wszyscy strażacy byli w strojach polowych, łącznie z druhem Prezesem. Wspierani byli przez Pana Wójta Czesława Kalbarczyka i  miejscowych radnych gminnych w osobach – Alfred Graczyk i Leszek Malinowski. Celem tego przedsięwzięcia była wycinka dwóch świerków zagrażających bezpieczeństwu dzieci , pracowników szkoły i rodziców . Pan Wójt wykazał się umiejętnościami technicznymi i zdemontował zasilanie „szkolnego internetu” na czas wycinki drzew, a później ponownie zamontował. Pozyskane drewno przekazano do miejscowego tartaku celem przetarcia na deski i sztachety do przyszłego ogrodzenia na  nowy  plac zabaw na terenie szkoły, który będzie dostępny dla wszystkich dzieci z sołectwa oraz przyjezdnych .
             Pani dyrektor Małgorzata Kubiak złożyła podziękowanie za pomoc i wsparcie Panu  Wójtowi Gminy i Radnym oraz Strażakom – ochotnikom z Toporowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Wycinka drzew Szkoła Toporów

Ilustracja do informacji: Barbórka
     Z okazji górniczego święta, Barbórki składam całemu Zarządowi,  Górnikom, Pracownikom oraz ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wytrwałości w tej ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
 
     Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was ochronnymi ramionami zapewniając poczucie
                                                             bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
 
                                                            Wszystkim Górnikom Szczęść Boże!
 
                 Wójt Gminy Łagów
                 Czesław Kalbarczyk
 
 
                                                                                Łagów, 04.12.2017r.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Konkurs "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady"
Informacja na temat ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla szkół podstawowych
Rusza IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”. W tym roku akcja informacyjna koncentruje się wokół oszczędności surowców wtórnych, zwłaszcza metali obecnych w odpadach opakowaniowych, komunalnych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W IV edycji konkursu, ogólnodostępna jest nowa gra edukacyjna pt: „Liga Elektrorecyklingu” . To aplikacja która ma nas uczyć selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu surowców wtórnych zawartych w elektroodpadach. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa.

Załączniki

Ilustracja do informacji: STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA serdecznie zaprasza organizacje pozarządowe nieprowadzące działalności gospodarczej, posiadające siedzibę na obszarze Stowarzyszenia
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA serdecznie zaprasza organizacje pozarządowe nieprowadzące działalności gospodarczej, posiadające siedzibę na obszarze Stowarzyszenia, do wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym pozyskania dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację grantów w ramach przedsięwzięcia:
  • 1.2.1 Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej – budowa nowych obiektów,
  • 3.2.1. Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej – budowa nowych obiektów.

Załączniki

Ilustracja do informacji: Marsz Pieszy - Jezioro Czarne 12.10.2017r.
Witam serdecznie.Bardzo udany marsz niedzielny nad j.Czarne gdzie uczestnicy tego marszu częstowali się gorącą kawą i herbatką oraz ciasteczkiem.Drogę powrotną przemierzyli przez Łagówek oraz brzegiem j.Trześniowskiego wracając do Łagowa , tradycyjnie w restauracji "Pod Lipami" czkał na nich gorący posiłek.Przy wymianie wrażeń z marszu i miłej gadce zakończono tą wycieczkę.
Ilustracja do informacji: Środku finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
Środku finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, o jakie będą mogli ubiegać się mieszkańcy STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA w pierwszym półroczu 2018 r. przedstawiają się następująco: Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie handlu i usług konsumenckich – 1 x 100 000 zł. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie handlu i usług konsumenckich, mający na celu utrzymanie przynajmniej jednego miejsca pracy – 4 x 25 000 zł. Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie pozyskiwania i/lub przetwarzania lokalnych surowców i/lub produktów – 2 x 100 000 zł. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie pozyskiwania i/lub przetwarzania lokalnych surowców i/lub produktów, mający na celu utrzymanie przynajmniej jednego miejsca pracy – 2 x 25 000 zł. Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie turystyki – 1 x 100 000 zł. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie turystyki, związany z utworzeniem przynajmniej jednego miejsca pracy – 2 x 300 000 zł. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie turystyki, mający na celu utrzymanie przynajmniej jednego miejsca pracy – 4 x 25 000 zł. Kontakt do STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA, ul. Wałowa 1, 66-200 Świebodzin, nr tel. 68 475 46 23, 535 153 646.
Ilustracja do informacji: Zaloguj się do Lubuskiej Unii Światłowodowej!
Obecnie w Polsce rozpoczął sie ogromny projekt rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej w Polsce, realizowany przez Minsterstwo Cyfryzacji pt: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Poniżej umieszczamy link do informacji dotyczących tego projektu i zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami zwłaszcza do wypełnienia deklaracji przystapienia. http://uniaswiatlowodowa.pl/dla_mieszkancow Informacje dot. projektu na stronach Centrum Projektów Polska Cyfrowa: https://cppc.gov.pl/zakonczenie-oceny-wnioskow-w-ii-konkursie-dla-dzialania-1-1-popc/
  • Baner: Baner 1
  • Baner: Baner 2
  • Baner: Baner 3
  • Baner: Baner 4
  • Baner: Zachodnia Zzba PH
  • Baner: LGD Brama Lubuska
  • Baner: Baner 6 - Mikroporady

Kontakt z Urzędem

Urząd Gminy Łagów
ul. 1 Lutego 7
66-220 Łagów
 
NIP: 927-18-52-234
REGON: 000536752
pn: 8:00 - 16:00
wt-pt: 7:30 - 15:00
sb-nd: nieczynne
 
Wójt Gminy Łagów przyjmuje w sprawach skarg i wniosków w każdy poneidziałek od godz. 12:00 do 16:00
68 341 21 86
e-mail
ePUAP  /lagow/skrytka
Wszelkie prawa do treści umieszczonych w serwisie należą do Gminy Łagów
Budowa strony internetowej Urzędu Gminy w Łagowie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.