Oficjalny serwis Logo: Gmina Łagów Gmina Łagów

Aktualności

Ilustracja do informacji: ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA WNIOSKÓW NA USUWANIE AZBESTU
Azbest AZBEST szkodzi zdrowiu! Jeżeli na terenie twojego gospodarstwa położonego w Gminie Łagów znajdują się wyroby zawierające azbest (np. eternit falisty, płyty karo): pobierz wniosek na zdjęcie i/lub transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest; przeprowadź inwentaryzację wyrobów zawierających azbest na terenie swojego gospodarstwa (m.in. sprawdź ile posiadasz m 2 eternitu – na dachu lub/oraz składowanego na stosie); oceń stan i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów azbestowych; wypełniony formularz złóż na biurze podawczym Urzędu Gminy w Łagowie lub wyślij na adres: Urząd Gminy Łagów, ul. 1 Lutego 7, 66-220 Łagów. Azbest – to grupa minerałów krzemianowych tworzących włókna. Włókna azbestowe są kilkakrotnie cieńsze od ludzkiego włosa, łatwo pękają i nie są widzialne gołym okiem. Do płuc przedostają się wraz z wdychanym powietrzem, wbijają się w nie i pozostają tam na zawsze, co stanowi ryzyko poważnych chorób układu oddechowego. Minerały te były wykorzystywane w Polsce do września 1998 r. m.in. do produkcji wyrobów cementowo-azbestowych używanych w budownictwie (np. eternit falisty, płyty karo). ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA WNIOSKÓW NA USUWANIE AZBESTU
Ilustracja do informacji: Sylwester „Pod Gwiazdami”
Jak co roku w Łagowie odbył się Sylwester „Pod Gwiazdami”, na którym bawiło się wielu turystów i mieszkańców. Po raz kolejny bardzo dużą frekwencją cieszył się nocny marsz z pochodniami w którym wzięło udział około 150 osób, a plac przy restauracji „Pod Lipami” wypełniony był do późnych godzin. Oczywiście muzyka na żywo z „ 4 grupą Biednych” nie pozwoliła ustać w miejscu. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy do galerii zdjęć.
Ilustracja do informacji: Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła
Zarząd Koła Gminnego PZW w Łagowie zaprasza członków Koła dnia 22.01.2017r. (niedziela), do świetlicy przy ul.1 Lutego 12 w Łagowie o godz. 12.00 (I termin), o godz. 12.15 (II termin) na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Za Zarząd /-/Prezes Jan Szuryga
Ilustracja do informacji: Obwieszczenie - ptasia grypa A podtypu H5 i H7!
W związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków wywołanej wirusem grypy A podtypu H5 i H7 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Wójt Gminy Łagów przypomina w obwieszczeniu o obowiązkach i zakazie (treść obwieszczenia w załączniku).
Ilustracja do informacji: Pozyskanie dofinansowania - STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA - informujemy o możliwościach pozyskania dofinansowania na podjęcie, jak również rozwinięcie działalności gospodarczej ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020. Pomoc w ramach PROW 2014-2020 - dodatkowe informacje
Ilustracja do informacji: FLORIANY - Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społecznośći Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów.
FLORIANY to ogólnopolskie przedsięwzięcie poświęcone rozwojowi, edukacji i integracji lokalnych społeczności. Głównym przesłaniem i celem naszej inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.
Realizacji tych celów służą FLORIANY – Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów oraz program obejmujący szkolenia, warsztaty, panele dyskusyjne i konferencje adresowane do lokalnych środowisk.
Ilustracja do informacji: PZW - zaprasza na sptkanie opłatkowe
ZAPRASZAMY CZŁONKÓW
KOŁA GMINNEGO PZW w Łagowie
 
dnia 17 grudnia 2016r.  o godz. 17.00
do Restauracji „Pod Lipami”
 
na
 spotkanie opłatkowe
 
Zapisy do dnia 14 grudnia -  przyjmuje Prezes Koła
Jan Szuryga tel. 606 805 643
  • Baner: Baner 1
  • Baner: Baner 2
  • Baner: Baner 3
  • Baner: Baner 4
  • Baner: Zachodnia Zzba PH
  • Baner: LGD Brama Lubuska
  • Baner: Baner 6 - Mikroporady

Kontakt z Urzędem

Urząd Gminy Łagów
ul. Spacerowa 7
66-220 Łagów
 
NIP: 927-18-52-234
REGON: 000536752
pn: 8:00 - 16:00
wt-pt: 7:30 - 15:00
sb-nd: nieczynne
 
Wójt Gminy Łagów przyjmuje w sprawach skarg i wniosków w każdy poneidziałek od godz. 12:00 do 16:00
68 341 21 86
e-mail
ePUAP  /lagow/skrytka
Wszelkie prawa do treści umieszczonych w serwisie należą do Gminy Łagów
Budowa strony internetowej Urzędu Gminy w Łagowie dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.